אודות

תמר אלטמן

שלום, שמי תמר אלטמן.

הייתי מורה 52 שנים, מגיל 18-70 ולמרות שאני כל כך אוהבת ללמוד תנ"ך, המעטתי ללמד תנ"ך בבתי הספר.

הנסיבות הובילו אותי להתמחות בהוראת הקריאה. התחלתי ללמד קריאה בכיתות א', לימדתי קריאה לילדים עם ליקויים שונים, לימדתי איך ללמד קריאה, בסמינרים של בית יעקב, בת"א, פתח תקווה, וכפר חב"ד, והייתי מרכזת פדגוגית בסמינרים אלו לתלמידות בכיתות י"ד שהתמחו בהוראה בחינוך מיוחד וכן לימדתי בהשתלמויות של מורות שלימדו ילדים מתקשים בקריאה.

בשנים אלו גם פרסמתי את ספרי "קריאה בהנאה", שיצא גם בהוצאה שנייה ושימש כספר לימוד לתלמידותיי בסמינרים.

כל השנים האלו, כשהתמחיתי בהוראת קריאה, האהבה הגדולה שלי הייתה ללמוד תנ"ך ולהרצות בפני קהלים שונים על פרקים שונים בתנ"ך.

הרצתי עשרות שנים בבתי כנסת, במועדונים ובפני קהלים שונים. ראיתי אתגר מיוחד להרצות גם בפני קהלים חילוניים ולגלות להם את התנ"ך שלא הכירו.

בשנים הרבות שבהן נהגתי להרצות, הצטברו אצלי עשרות וגם מאות הרצאות, שהשקעתי שעות רבות בהכנתן ואהבתי כל רגע שבו הייתי עסוקה בכתיבת ההרצאה וכל רגע שבו הייתי עסוקה במסירת ההרצאה.

היום אני שמחה לחלוק הרצאות אלו עם הקהל הרחב. הרצאות אלו יכולות לעזור לכל מי שאוהב ללמוד תנ"ך ומבקש להתעמק בו. וכן לכל מי שלומד או מלמד תנ"ך: מרצים, מורים וגם תלמידים.

אשמח לחלוק אתר זה ובחינם, עם קהל גדול ככל האפשר, ולכן מותר ואף רצוי להעביר אתר זה לכל מי שמתעניין.

כל השנים האמנתי באמירה: מכל מלמדי השכלתי, ומתלמדי יותר מכולם. ולכן אשמח לקבל, לקרוא ולהפנים כל ביקורת בונה, שמי מהקוראים יסכים להעביר אלי. לא רק שלא אכעס, להפך, אברך, את מי שבעזרתו אוכל לשפר את עצמי ואת האתר.

אני מתכוונת להוסיף כל שבוע בממוצע, עוד פרק לאתר, ומקווה, שבמשך הזמן האתר יהיה עשיר בהרצאות, על פרקים רבים התנ"ך.

האתר מתעדכן מידי שבוע במאמר חדש

דילוג לתוכן